Lizuma vidusskolas mazajiem bērniem ir sava darbnīca!
Ilgs laiks pagāja no idejas par telpu pirmsskolas bērniem, kurā var klapēt, zāģēt, vīlēt, slīpēt, pīt, vērt…
Ideja radās jau pirms gada, vērojot bērnus džambo bungu darināšanas laikā. (Pasākums notika sadarbībā ar nodibinājumu Kustība par latvisku kultūru izglītībā - KLKI). Kopā ar vecākiem tika darinātas īstas bungas. Bērniem bija uzdevums sazāģēt bungu vālītes un tās noslīpēt. Puiši vēl ilgi atcerējās šo vakaru, kad tika strādāts ar īstu zāģi un smilšpapīru. Tas bija notikums!!!


Bērnu aizrautība un darba prieks, strādājot ar īstiem instrumentiem, lika izvērtēt pirmsskolas mācību procesu: darbnīcā ir iespēja realizēt mūsu principu – bērni mācās darot , un pārliecinoši strādāt pēc kompetenču pieejas izglītībā.
Ideja par Darbnīcu rosināja apdomāt darbnīcas resursus. Sakām Paldies! bērnu vecākiem par atsaucību un sadarbību kopīgam mērķim. Mūsu Paldies! ir no sirds un ļoti praktisks – vecākiem katru dienu pēcpusdienas cēlienos kopā ar bērnu ir iespēja izmantot Darbnīcu pēc bērna izņemšanas no grupiņas.
Darbnīcas atklāšana notika februāra pēdējā darba dienā – 28.februārī. Aicināti tika tuvākie kaimiņi Akāciju mājā no bibliotekas un pagasta pārvaldes, kaimiņi no Tirzas pagasta pirmsskolas, skolas administrācija un mūsu sadarbības draugi no skolas 9.klases. (I.Pilsneniece)

ozio_gallery_nano