Gandrīz viss decembra mēnesi notika lielo Ziemassvētku svinēšanas gaidās. Mēs gaidām svētkus! Mēs gatavojamies svētkiem! Mēs svinam svētku gaidīšanas laiku! Kā notiek Ziemassvētku gaidīšana? –
Jau ap pirmās Adventes laiku izrotājām savu eglīti pie bērnudārza. Nedēļu vēlāk tika izrotātas arī bērnudārza telpas. Otro Adventi sagaidījām ar piparkūku smaržu. Trešās Adventes laikā notika svētku gaidīšanas svinības grupās, gaidot ciemos arī Ziemassvētku Rūķi.
Pavisam mazajiem Čimpolīšiem Ziemassvētki bērnudārzā tika svinēti pirmo gadu. Viss tā savādi, nezināmi… Labi, ka māmiņa un tētis bija klāt - kopā drošāk padejot, iet rotaļās un paklausīties vecāku orķestri. Pirmo reizi tā īsti tika apskatīts arī Ziemassvētku Rūķītis. Kad vecāki klāt, bija drošāk – varēja Rūķim bikses pataustīt un pat dāvanu saņemt.


Ķipariņu bērnus Ziemassvētki pārsteidza nesagatavotus – vēl atpūtas miedziņš bija acīs, kad ieradās īsts Ziemassvētku prieks – bērnus no pusdienas miega pamodināja māmiņas un tēti. Negaidot ieradās arī citi mīļi viesi: lācis, zaķis, putniņš. Un Ziemassvētku Rūķis arī bija klāt! Tā bija pārsteigumiem bagāta un priecīga Ziemassvētku sagaidīšana pidžamās!
Savu svētku Rūķi sagaidīja arī Kāpēcīšu grupas bērni. Viņi jau lieli, tādēļ paši devās ceļā meklēt Ziemassvētku brīnumu, kuru uzdāvināt savai ģimenei. Atrada - dziesmās, dejās, rotaļās. Arī Rūķi satika. Izrādās, ka visas dāvanas nemaz nav jāpērk veikalā vai tālu jāmeklē – tepat, - pašu sirsniņās, mīļā bučā, pašu ceptā piparkūkā un ikdienas labos vārdos paslēpies vislielākais brīnums.
Prātnieku nu Zinīšu grupu bērni gan izauguši! Viņiem nācās būt par Ziemassvētku Rūķa palīgiem. Šo pienākumi bērni veica godam. Rūķītis ienāca tieši bērnu koncerta vidū - nelaimīgs un sabijies. Pa ceļam viņš bija pazaudējis visu – gan Ziemassvētku prieku, gan dāvanu maisu. Jāpalīdz to visu atrast! Bērni atrada gan Prieku, atrada arī dāvanu maisu, gan apkārtējos ar dzejoļiem iepriecināja.

ozio_gallery_nano