20181112_094934 (2)
20181112_094934 (2)
 „Ilgi nāca, drīz aizgāja” - tā varētu teikt par visiem lieliem notikumiem: ilgi gaidām, gatavojamies, tad „trīs dieniņas, trīs naksniņas” – un notikums jau aiz muguras. Arī Latvijas 100.dzimšanas dienas gaidīšanas svētki bija gana gari – vai vairāku gadu garumā. Un svētku kulminācija – 18. novembris, jau noticis brīdis dienas garumā.

„ Mazu brīdi pirms” – tikai nedēļu pirms valsts gadu simta jubilejas mūsu mazais Kastanītis sāka pa īstam gatavoties Latvijas dzimšanas dienas atzīmēšanai. Šo nedēļu nodēvējām par Patriotu nedēļu - arī gatavošanās svētkiem pieder pie svētku svinēšanas.
Sākām ar telpu rotāšanas darbiem, kurā iesaistījās vecāko grupu bērni ar savām skolotājām. Mazā Kastanīša svētku rota ir pašu bērnu radīta.


Lai iepazītu lielo Latviju, jāsāk ar savas mājas vietas un dzimtā ciema iepazīšanu. Grupu skolotājas organizēja ekskursijas pa Lizumu: uz kultūras nama izstāžu zāli, uz Lizuma vidusskolas muzeju, uz Lizuma dzirnavām.
Visas nedēļas garumā vizuālās mākslas un rokdarbu nodarbību tēmas saistījās ar Latvijas tēlu. Atbilstoši bērnu vecumam, tika radīti skaisti darbi ar valsts simboliku galvenajā lomā.
5 – 7 gadīgie bērni piedalījās savu zināšanu pašpārbaudē viktorīnā „Iepazīsti Latviju”.
Nedēļas kulminācija izskanēja 16. novembrī ar bērnu un darbinieku kopēju sadziedāšanos koncertā „Daudz laimes, Latvija!” Bija gan bērnu, gan pieaugušo priekšnesumi, gan dzimšanas dienas torte, gan svētku salūts. Tad – kopīga svētku mielasta gatavošana grupās: rupjmaizes kārtojums,
Dienas beigās dodoties uz mājām, bērni kopā ar vecākiem aizdedza savu svecīti pie Lizuma skaistās strūklakas Kastanīša pakājē.
Daudz notikumu, daudz emociju, daudz jautājumu… un esam jau iekāpuši Latvijas valsts pastāvēšanas nākošajā gadsimtā! Lai mums visiem veicas!

ozio_gallery_nano