P81024-105402
P81024-105402
Kad dabā sākas gada tumšākās dienas, mājās mēs vēlamies vairāk gaismas – iededzot lampas, aizdedzot sveces.
Šodien tas ir tik vienkārši! – atliek vien piespiest slēdzi – jau gaišs! Bet kā bija senāk? Kā gaisma un siltums no senseniem laikiem nonāca līdz mūsu dienām? Kā uguni ienesa mājā un siltumu uzturēja mūsu vecvecvecvecvec.....māmiņas? Kādi bija pirmie gaismas objekti? Kā uguns izcēlās?
Vai ar jautrajām un skaistajām uguns mēlītēm iespējams spēlēties? Vai tik pievilcīgie sērkociņi un šķiltavas nav bīstamas? Kas jāievēro aizdedzot sveces Ziemassvētku eglītē? - Par to visu pirmsskolas grupu bērni savas zināšanas nostiprināja tematiskajā pasākumā Uguns diena.

Iepriekšējā dienā bērni grupās gatavoja savus gaismekļus: svečturus un sveces. Pasākumā vērojām attēlus, klausījāmies teikas, likām puzles, gājām rotaļās, skatījāmies video - cik sekundēs nepieskatīta uguns var nopostīt visu dzīvokli. Tas viss ar vienu mērķi – tuvāk iepazīt uguns izcelšanos, uguns dabu, uguns skaistumu, uguns darbus un nedarbus.


Pēc pasākuma katrs dalībnieks saņēma līdzi ņemamas instruktāžas par drošību, lai arī mājās dalītos iegūtajās zināšanās. Par to paldies Lizuma bibliotēkas vadītājai Evitai. Skolotāja Ilze katram bērnam izdāvināja mīļu pašgatavotu Uguns vīriņu.
Ar Uguns dienas notikumiem variet iepazīties fotogrāfijās, bet mājas lapas lasītājiem, vēlot drošību darbojoties ar uguni, vēl daži senie tautas ticējumi:
Krāsns durvis nedrīkst atstāt vaļā.
Krāsns priekša vienmēr tīri jānoslauka.(D.Eihmane)

ozio_gallery_nano