IMG_7029
IMG_7029
Rudens nāca dārziņā….
… zupu vāram katliņā…. - Nu gluži kā skaitāmpants no bērna mutes. Klāt Miķeļdiena – rudens ražas vākšanas laiks. Lielie bērni skolā gatavojas Miķeļu tirgum, bet mēs – mazie no bērnudārziņa - rudens skaistos svētkus sagaidījām ar neatliekamajiem dārza darbiem. Jūs jautāsiet - kādi darbi tik maziem bērniem? Lūk, par to jau arī bija mūsu Miķeļdienas notikums.
Darbus palīdzēja ierādīt pats Rudentiņš. Tā kā darbu daudz, tad viņš aicināja palīgos sporta skolotāju Elgu, skolotājas Sandru un Ilzi, grupu skolotājas Daci, Anci, Ilzi, Gunitu un Mārīti. Bez mīļajām jaukajām auklītēm - Mārītes, Andas, Benitas, Signes un Lienītes –arī nekādi neiztikt. Un vēl – palīgos pieteicās pat bērnu vecāki un vecvecāki!
Jau sākām doties uz Dimdiņu dārzu palīdzēt pie kāpostu novākšanas, kad ieraudzījām, ka tet tepat vietējā dārziņā kāds pa nakti bija sabēris kartupeļus, burkānus un ābolus visus vienā toverī – vajadzēja visu sajaukto šķiro t un kārtīgi nolikt glabāšanai uz ziemu.


Neskatoties uz sauso vasaru, arī ķirbju raža bija padevusies itin branga – tos no dārza tikai ķerrā varēja atgādāt uz māju. Arī dilles padevušās - līdām tām cauri, lai tiktu līdz kartupeļu lasīšanai.
Kas ir svētki laukā bez kārtīga zupas katla virs ugunskura?! Bērnu ģimenes no saviem krājumiem bija sarūpējušas dažādus dārzeņus. No tiem vārījām Rudens zupu. Cik smeķīga!
Ko darījām ar pāri palikušajiem dārzeņiem un augļiem? – izveidojām Rudens puķi, kas priecēja pašus un Lizuma ļaudis, kuri savās ikdienas gaitās dodās garām mūsu bērnudārziņam.
Rudentiņš saka mīļu “Paldies!” visiem, kas piedalījās svētkos un
sagādāja bērniem prieku.
Uz tikšanos nākošajos Miķeļos.

ozio_gallery_nano