IMG 20180212 WA0010Nāc, nākdamis, Metenīti,
Daudz uz tevis gaidītāju,
Gaid arāji, ecētāji,
Gaid miezīšu sējējiņi.
Meteņi ir seni latviešu pavasara gaidīšanas svētki. 12. februārī, mēs – pirmsskolēni Meteņdienu sagaidījām ar lielu prieku, jo ikviens taču gaida pavasari, bet tieši Meteņi ir tie svētki, kas simbolizē tā tuvošanos, kad garos un tumšos ziemas vakarus nomaina gaisma un varam sākt gaidīt pirmās pavasara vēsmas.

Kā katros latviešu svētkos, arī Meteņos ir būtiski priecāties, iet rotaļās un dejot. Visi pulcējāmies pie „Kastanīša” un ar jautrām dziesmām ieskandinājām un ierībinājām svētkus. Meteņdienai ir jautrs un jestrs raksturs un tieši tāda bija mūsu diena- dziedājām, dejojām, rotaļājāmies. Par Meteņdienas galveno notikumu tiek uzskatīta vizināšanās ar ragavām, tāpēc visi kopā, dziedot dziesmiņas, ar priecīgu prātu devāmies uz kalniņu, lai baudītu ziemas priekus. Zīmējām sniegā ar krāsām dažādus rakstus un zīmes, šļūcām no kalniņa, sacentāmies maisu mešanā un vilkām virvi. Aktivitāšu netrūka! Kārtīgi izpriecājušies, sārtiem vaigiem, devāmies atpakaļ uz "Kastanīti", lai sasildītos ar siltu tēju un pacienātos ar gardām pankūkām. Noslēgumā, lielākai jautrībai, bērni ķēra konfektes, ko pats Metenis bija sarūpējis.
Visiem kopā mums bija jautri, laiks aizsteidzās ātri vien un jau bija pienācis pusdienu laiks. Galvenais šodien - bērni apmierināti, diena pavadīta svaigā gaisa un prieks sirsniņās!
Paldies visām skolotājām un auklītēm par aktīvu līdzdarbošanos. (I.Pilsneniece)