17761068 2122713437955298 8197559107617108062 oLīdz šim Lizuma pagasta, un ne tikai, pirmsskolas vecuma bērni mitinājās Lizuma vidusskolas ēkā, bet, neatlaidīgi pieprasot, ka mums vajag maziem bērniem piemērotākas telpas, tikām uzklausīti. Viss sākās ar ļoti labu ideju - nepirkt “Krejotavas” telpas, nebūvēt jaunu ēku, bet gan pārveidot esošās telpas pagastmājā.
Jūnijā jau bija izstrādāts būvprojekts. Ļoti gaidījām brīdi, kad sāksies būvniecība, un novembrī tas notika. Pa 5 mēnešiem telpas tika pārveidotas līdz nepazīšanai - košas, siltas, piemērotas maziem bērniem jau no 1,5 gadiem. Tikai kāpņu telpa palikusi tāda pati, protams, daudz skaistāka un krāsaināka. Arī pati ēka no ārpuses kļuvusi košāka. Darbus veica firma “Rufs”, kuri uzklausīja katru mūsu nebūšanu, vēlmi, izdarīja tā, lai mums patiktu. Paldies viņiem par to.


Ir iegādātas jaunas mēbeles, be, kā jau tas reizēm notiekt, neiepriecināja bērnu galdiņi, jo virsmas ir nekvalitatīvas, tomēr firma tās nomainīs, un ļoti ceram, ka jaunās būs daudz labākas.
Tagad mums ir atsevišķa sporta zāle, kura drīz arī tiks aprīkota, jo gaidām pasūtītās preces, pašiem sava svinību zāle, kurā notiks pasākumi un arī mūzikas nodarbības, ir atsevišķa ēdamzāle, logopēda kabinets, personāla telpa.
Lizuma vidusskolas pirmsskolas grupiņas jaunajai ēkai ir arī ļoti skaists nosaukums “Kastanītis”. Šajās telpās atrodas trīs grupiņas, bet skolā paliek divas. Tātad nu jau piecas, pašā sākumā bija trīs - esam ļoti auguši skaita ziņā, jo vecāki mums uzticas un ved savus mazos, lai droši varētu doties savās ikdienas un darba gaitās.
Esam ļoti priecīgi par paveikto. Tas ir tikai sākums, jo vēl ir līdz galam jāiekārtojas, jāpierod pie jaunajā mājām mums – audzinātājām un auklītēm, bērniem un viņu vecākiem.
Lai mums visiem veicas!
(D.Bumbure)