Gandrīz viss decembra mēnesi notika lielo Ziemassvētku svinēšanas gaidās. Mēs gaidām svētkus! Mēs gatavojamies svētkiem! Mēs svinam svētku gaidīšanas laiku! Kā notiek Ziemassvētku gaidīšana? –
Jau ap pirmās Adventes laiku izrotājām savu eglīti pie bērnudārza. Nedēļu vēlāk tika izrotātas arī bērnudārza telpas. Otro Adventi sagaidījām ar piparkūku smaržu. Trešās Adventes laikā notika svētku gaidīšanas svinības grupās, gaidot ciemos arī Ziemassvētku Rūķi.
Pavisam mazajiem Čimpolīšiem Ziemassvētki bērnudārzā tika svinēti pirmo gadu. Viss tā savādi, nezināmi… Labi, ka māmiņa un tētis bija klāt - kopā drošāk padejot, iet rotaļās un paklausīties vecāku orķestri. Pirmo reizi tā īsti tika apskatīts arī Ziemassvētku Rūķītis. Kad vecāki klāt, bija drošāk – varēja Rūķim bikses pataustīt un pat dāvanu saņemt.

Lasīt tālāk ...

Latvijas dzimšanas dienas atzīmēšana bērnudārzā, mums pašiem negaidot, izvērtās par notikumu īstam pašu priekam un lepnumam par mūsu bērnudārzu, par Lizumu un par Latviju.
Svētku radīšana mums ir kopdarbs – sākot ar skolotāju idejām par pasākuma norisi, skolotāju un bērnu dalībai dekorēšanas darbos, vecāku atbalstam svinību saimes galda saklāšanā, ģimenes iesaistīšanā svētku gājiena muzikālā pārsteiguma sagādāšanā, līdz pat svētku pēdējiem sakopšanas darbiem.

Lasīt tālāk ...

Mārtiņdiena nāk, atverot vārtus gan ziemai, gan pirmo ķekatu gājiena dalībniekiem – mārtiņbērniem. Jau nedēļu pirms Mārtiņdienas tika gatavotas dažādas Mārtiņu maskas, vispusīgi iepazīts gailis – Mārtiņdienas simbols un skandētas tautas dziesmas par Mārtiņiem. Visu rudeni bērni apguva dažādas tautas rotaļas, lai svinētu ar prieku un vērienu.
Mārtiņbērnu ķekatošanās izvērtās par gana jautru un jestru sadanci, kopā esot gan lielajiem, gan pavisam mazajiem bērnudārza bērniem: lielie gāja rotaļās, bet mazie to visu ar interesi vēroja un laikam jau „ lika aiz auss” notiekošo, lai citu gadu paši ņemtu dalību dančos.

Lasīt tālāk ...

14.oktobra rīts iesākās ļoti lietains, bet tas neatturēja 5- gadīgos un 6- gadīgos bērnus, skolotājas un vecākus doties ekskursijā, apskatīt mūsu novadu. Sajūsma bija liela, daži pirmo reizi brauca ar autobusu.
Litenes pagastā Gunāra Cigļa senlietu krātuvē apskatījām un iemēģinājām senos spēkratus, motociklus un automašīnas. Ar tādiem pārvietojās mūsu vecāki, vecvecāki un pat vecvecvecāki.

Lasīt tālāk ...

c36268bc-6555-4403-b403-3274ee5f28fe
c36268bc-6555-4403-b403-3274ee5f28fe
   

27.septembrī pirmsskolas bērnu grupas "Kastanītī" svinēja rudens Ražas svētkus. Bērni apmeklēja piecas stacijas, kurās izbaudīja rudeni: saskatīja, dzirdēja, izgaršoja, smaržoja un aptaustīja rudens veltes. Visi vienojās rudens rotaļās un dziesmās, kopā pie saimes galda baudīja gardo rudens ugunskura zupu. Paldies audzinātājām, kuras kopā ar 9.klases skolēniem sagatavoja interesantos staciju uzdevumus! Paldies devītajiem par atsaucību un kopīgo darbošanos!

Lasīt tālāk ...

69507266_2407007642898652_5169025739537776640_n
69507266_2407007642898652_5169025739537776640_n
  

Ar krītošu ābolu smaržu rasotā zālē, ar asteru zvaigznēm dārzā un balto svēteļu pulkiem pļavās- jaušams septembra tuvums, kas liek sarosīties visiem bērniem, vecākiem un skolotājiem, lai ik gadu pirmo septembri padarītu īpašu.
Ir aizsteigusies vēl viena skaista vasara, katram ar kaut ko īpašu un atmiņā paliekošu. Un atkal ieejam rudenī. Klāt Zinību diena, kas svinīgi ievada rosīgu, jaunu mācību gadu bērniem, skolotājiem un vecākiem.

Lasīt tālāk ...

DSC_0316
DSC_0316
Tā patiešām ir! – pasakas ir pirmais un viens no svarīgākajiem pasaules iepazīšanas avotiem. Pasakās vienkāršos vārdos ietērpta liela dzīves un sirds gudrība. To sauc par dzīves mācību. Tādēļ 6 gadnieku izlaiduma galvenā doma saistījās ar pasakām.
Savā pirmajā izlaidumā bērni parādīja, ka pasakas var izdziedāt, pasakas var izdejot, pasakas var izspēlēt ar mūzikas instrumentiem, pasaku var noskandēt, pasaku var parādīt kustībās…

Lasīt tālāk ...

IMG_4957
IMG_4957
Maijs ir bagāts ar svinamām dienām. No tām vismīļākās bērnudārzā mums ir māmiņu un ģimenes dienas. Bērni ir dažādi. Ģimenes arī ir dažādas. Nolēmām apvienot abas svinamās dienas vienā nedēļas notikumā – vecāku nedēļā ar noslēguma pasākumu „Ģimenes diena”. Mūsu iecere - aicināt vecākus tieši un aktīvi piedalīties bērnudārza ikdienas notikumos, ciema kukulim atnesot: stāstāmu pasaku, parādīt mājas mīļdzīvniciņu, aizvest bērnu kādā tuvā ekskursijā pa Lizumu, uzaicināt uz savu darba vietu un pastāstīt par savu profesiju, organizēt nodarbību darbnīcas veidā…

Lasīt tālāk ...

94CD9786-050A-421F-BCED-697BA2435847
94CD9786-050A-421F-BCED-697BA2435847
Vai zinājāt, ka ir svētku laiks un ir arī pirmssvētku laiks? Mēs to izbaudījām!
Vairākas dienas pirms Lieldienām pie mūsu bērnudārza durvīm tiešām atskrēja Lieldienu zaķis! Nosēdās pie ārdurvīm un gaidīja, ka laidīšot šo iekšā. Ielaidām. Priecājāmies – skaists Lieldienu pārsteigums.
Otrs notikums PirmsLieldienu laikā – lielā olu krāsošana visas grupās! Galdi tika sabīdīti; sīpolu mizas, zaļumiņi, dzijtiņas, lupatiņas, diegi un vēl visādas noslēpumainas krāsvielas galda vidū. Un tad krāsošanas prieki: olu vārīšana b/d virtuvītē, olu vaļā tīšanas pārsteigumi, brīnīšanās par olu pārvērtībām, viedokļu apmaiņas – kura ola katram pieder u.tml. Bet tas viss tikai sākums pirms Lieldienām….

Lasīt tālāk ...

IMG_9961
IMG_9961
Pirms kāda laika 4 gadīgo bērnu grupu pāršalca ziņa – Pumpuriņam būs dzimšanas diena! Prieki! Svētki! Dāvanas! Apsveikumi! Cienāšanās!
Kā tad viss notika?
Bērni jau zināja, ka dzimšanas dienas jāsvin ar vērienu. Vispirms tika gādāts par svētku noformējumu: kopā ar grupas skolotāju Ilzīti un auklīti Benitu izrotāja zāli ar pavasara vēstnešiem – putniem. Iepriekšējā dienā tika cepta dzimšanas dienas torte no biezpiena un zemenēm. Svētku dienā par godu Pumpuriņam visi ieradās savos skaistākajos svētku tērpos.
Bet kā ar dāvanām? – bija labi jāpadomā par dzimšanas dienas dāvanu. Kas Pumpuriņam patiktu? Ko viņš gribētu saņemt savā dzimšanas dienā?

Lasīt tālāk ...