Tālr./fakss: +371 64473732; lizuma.vidusskola@gulbene.lv

LIZUMA VIDUSSKOLA

Lizuma vidusskola - skola dzīvei!

Vārda dienu šodien svin: Zane, Zuzanna

Dievs svētī Latviju
Zemi, cilvēkus un valodu,
Dziesmu un ticību,
Godaprātu un darba tikumu,
Uzturi mūs dzīvus,
Dari mūs brīvus,
Garā un pateicībā,
Cilvēka vārda cienīgus
Latviešus Tēvzemē un pasaulē.
/V.Toma/

Novembra mēnesis ir īpašs Latvijas tautai un valstij. Šogad atzīmējam Latvijas armijas izveides un bermontiādes 100. gadadienu. Lizuma vidusskolas 7.-12. klašu audzēkņi devās uz Rīgu, lai apmeklētu Lāčplēša dienas svētku pasākumus.
Rīga lizumniešus sagaidīja svētku rotā - karogu virknēm ielas garumā, goda sardzi pie Brīvības pieminekļa, trolejbusi rotāti ar karodziņiem un smaidoši cilvēki. Viņu sirdis smaidījā cieņā un lepnumā par savu valsti. Ielās cilvēku straume, un katram sarkanbaltsarkanais karodziņš pie krūtīm.
Izmantojām iespēju skatīt LNVM ekspozīciju - Latvijas gadsimts. Kara muzejā tikāmies ar sabiedroto NATO valstu karavīriem, fotogrāfējamies. Un lielais prieks un sajūsma zēniem bija par iespēju turēt rokās ieročus. Muzeja gids interesanti stāstīja par Brīvības cīņām.Praktiski darbojāmies ar kartēm, mēģinājām atšķirt viltus ziņu no reālās.
Visi kopā VEF kultūras pilī baudījām koncertu - Satikšanās gaisma. Daudziem no mums tā bija pirmā reize skatīt šo ēku pēc restaurācijas. Iespaids gaišs.
Mums bija vienreizēja iespēja klausīties kokļu orķestra koncertu. 40 kokles atskaņoja J.Šipkevica veltījumu savas dzimtas sievietēm. Sirsnīgums un mīļums.
Dejotāju sniegumā patika - Gatves deja. Pat koncerta programmiņa bija ar svētku pārsteigumu. To salokot, varēja izveidot sveces turētāju.
Svecīšu jūra pie prezidenta pils sienas, arī mūsu svecītes tām blakus. Vienotības sajūta, to vajag izjust, izjust, izjust .Un vēsturisko notikumu projekcija uz pils sienas. Svētku noskaņā devāmies Tautas gājienā pāri tiltam. Pie Gaismas pils skanēja vīru kopas " Vilki" koncerts. Karavīru dziesmas un karsta tēja. Iespaidi un pārdomas.
Sirsnīga pateicība skolotājām - Soveigai Vilkai, Inesei Dārziņai, Vairai Briedei, skolotājam Jurim Ločmelim par pacietību un izturību .
Paldies visiem audzēkņiem, kuri devās Lāčplēšdienas braucienā un otrā rītā bija skolā.
Brauciens notika izmantojot projekta Skolas soma līdzekļus.
(Skolotāja Ingrida Sebre)

ozio_gallery_nano

45x45 dr45x45 tw45x45 fb45x45 blog

Laika apstākļi

Stundu saraksts

stundu saraksts

Ēdienkarte

gezond eten

Skolas autobuss

skolas autobuss

Pasākumu plāns

kal 1

Labākie mācībās

labaki