Tālr./fakss: +371 64473732; lizuma.vidusskola@gulbene.lv

LIZUMA VIDUSSKOLA

Lizuma vidusskola - skola dzīvei!

Vārda dienu šodien svin: Svens, Leonora

 

71188778_2429101604022589_8264079344557621248_o
71188778_2429101604022589_8264079344557621248_o
  Trīs jaunieši: Kristaps Melnis un Linards Reinis Rozītis no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas un Raivis Rautmanis no Lizuma vidusskolas piedalījās konferencē "100% Neutrality Conference" Dānijā, atklājot to ar jaunatnei veltītu sadaļu "Youth takes the floor", kuras ietvaros tika diskutēts par instrumentiem, kā panākt klimata neitralitāti vietējā līmenī. Konference norisinājās no 30.septembra līdz 2.oktobrim, un tās laikā jaunieši strādāja pie “Sonderborg Youth Declaration” izstrādes, kas veltīta klimata tēmai.
Aktivitātes notiek projekta “Act Now:Action for Energy Efficiency in Baltic Cities” (Rīkojies tagad: Rīcība energoefektivitātes uzlabošanai Baltijas valstu pilsētās) .


Lūk, kādi iespaidi mūsu Raivim, pēc atgriešanās no Dānijas:
“ Manu -11. klasi- skolotāja Solveiga Vilka uzaicināja piedalīties konkursā. Lai tiktu uz Dāniju, bija jāuzraksta eseja angļu valodā, ko es nekad nebiju darījis.
17. septembra vakarā saņēmu ziņu, ka esmu izturējis konkursu un varēšu braukt uz konferenci. Uz Dāniju mēs lidojām 10 cilvēku grupiņa ar lidmašīnu. Tas man bija pirmais lidojums. Kopenhāgenā ielidojām vēlu vakarā, tāpēc pilsētu apskatījām nākamajā dienā. Tā ir ļoti skaista, liela. Daļa iedzīvotāju pārvietojas ar velosipēdiem. Tajā pašā dienā mēs lidojām vēlreiz ar lidmašīnu, lai nokļūtu Sonderborgā, kas bija arī galvenais maršruta galapunkts visam kopējam braucienam. Sonderborgā mēs pavadījām veselas 3 dienas. Pirmajā dienā iepazinām pilsētu. Vakarā bija jādodas uz jauniešu sesiju „Youth takes the floor”, kur vajadzēja iepazīstināt ar sevi citus šīs sesijas dalībniekus. Kopumā bija aptuveni 30 jaunieši. Šajā sesijā es iepazinos ar jauniešiem no Vācijas, Dānijas un Somijas. Visu laiku mums bija jārunā angļu valodā.
1.oktobrī visi kopā sākām rakstīt deklarāciju, kurā bija informācija par to, kā pasaudzēt pasauli, no kā atteikties un ko vēl jaunu vajag izdarīt. Deklarācijai bija 8 sadaļas, un pie katras sadaļas strādāja 3 -5 cilvēku grupa. Es biju grupā, kurā tika runāts par ekoloģiju un bioloģisko daudzveidību. Mūsu grupa minēja plastmasas piesārņošanu, pesticīdu lietošanu un ūdens piesārņošanu, kā svarīgākās šīs tēmas problēmas.
2. oktobrī visiem jauniešiem kopā bija jāprezentē izveidotā no 8 sadaļām deklarācija. To noklausījās dažādi pētnieki, zinātnieki un biznesa cilvēki, kuri bija speciāli atbraukuši uz Sonderborgu no vairākām Dānijas pilsētām un no Vācijas.
Es esmu priecīgs, ka tiku izvēlēts šim braucienam. Šinī konferencē ieguvu jaunas zināšanas un arī pārliecību par savām angļu valodas zināšanām, sarunājoties ar citiem. Visvairāk no šī brauciena patika iepazīties ar citiem jauniešiem un uzklausīt viņu viedokli un redzējumu par šodienas pasaules problēmām.”

ozio_gallery_nano

45x45 dr45x45 tw45x45 fb45x45 blog

Laika apstākļi

Stundu saraksts

stundu saraksts

Ēdienkarte

gezond eten

Skolas autobuss

skolas autobuss

Pasākumu plāns

kal 1

Labākie mācībās

labaki