Vārda dienu šodien svin: Marlēna, Ilvija, Ziedone

uzd hSveicināti!

Strauji tuvojas viens no mācību gada satraucošākajiem un svarīgākajiem posmiem - eksāmenu laiks. Lai mudinātu skolēnus gatavošanos eksāmeniem uzsākt laicīgi, esam izveidojuši informatīvu materiālu 9. un 12. klasēm.

Spied šeit! Lai vari lejuplādēt materiālus!

e2e2e56b-5c39-4cda-a425-3f96ba25be25
Pirmo reizi mūsu skolas skolēns ir nonācis līdz Jauniešu Saeimai. Lūk, ko stāsta Dāvis Deivids Bukovskis:

„2019. gada 26. aprīlī notika 9. Jauniešu Saeima. Piedalījos tur, jo iesniedzu savu ideju, vācu balsis un dalījos ar ideju sociālajos tīklos. Kopā saņēmu 249 balsis, iekļuvu top 12 un ieguvu titulu ‘balsu skaitītājs’.

Diena sākās agri - plkst. 05:00, lai paspētu uz Saeimas ēku līdz plkst. 08:00. Notika apmācības tiem jauniešiem, kuri bija ieguvuši visvairāk balsis un kuriem tika piešķirti tituli (prezidija priekšsēdētājs, līdzpriekšsēdētājs, balsu skaitītājs).

Plkst.10:00 sākās pirmā sēde, kur mūs uzrunāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Bija jāapstiprina deputātu mandāti ar balsošanas kartiņām, man šīs balsis bija jāsaskaita. Turpinājumā mēs, elektroniski balsojot, apstiprinājām deklarāciju projektus, lai tās varētu nodot komisiju sēdēm.

Nemanot paskrēja laiks un pienāca komisijas sēdes, kur mūs sadalīja grupās pa 25. Mūsu grupas darbs balstījās uz vienu no četrām deklarācijām, mūsu deklarācija - “par jaunieti sabiedrībā”. Kopā ar komisijas sēdes priekšsēdētāju Artusu Kaimiņu diskutējām par jauniešu priekšlikumiem. Diskusijas bija ļoti interesantas un aizraujošas. Kopā nonācām pie 22 priekšlikumiem, no kuriem tikai 7 tika atbalstīti.

Pēc tam notika otrā sēde, kurā apspriedām un diskutējam par katru priekšlikumu. Šī daļa mani aizrāva visvairāk, jo katram bija iespēja izteikt savu viedokli, pārliecināt citus, lai balsotu „par” vai „pret”. Arī es debatēju no Saeimas tribīnes. Šī sajūta bija neaprakstāma, bailes un panika, taču pēc pirmās reizes, viss šķita daudz vieglāk. Daudz bija jābalso, sapratu to, ka pus minūtes laikā ir grūti saprast savu viedokli par tēmām, par kurām neesi pat domājis, tādēļ dažkārt balsošanas procesā atturējos.

Kopumā pavadot dienu Jauniešu Saeimā, manuprāt, ir lieliska iespēja jauniešiem saprast deputāta darbu, jo tajā dienā, Tu pats arī jūties kā deputāts. Esmu ļoti gandarīts, ka šo iespēju izmantoju, jo tā man lika saprast, ka politika tiešām ir tas, kur es saredzu savu nakotni. Noteikti pieteikšos arī nākamgad!"

(foto: Ieva Ābele)