Tālr./fakss: +371 64473732; lizuma.vidusskola@gulbene.lv

LIZUMA VIDUSSKOLA

Lizuma vidusskola - skola dzīvei!

Vārda dienu šodien svin: Nils, Viktors

168ce671-25a1-4884-90cb-3aee62538237
168ce671-25a1-4884-90cb-3aee62538237
18.12 Lizuma kultūras namā projekta „Skolas soma” ietvaros notika koncerts ”Kontrabass un kamermūzika” Lizuma vidusskolas 5. - 12. klašu skolēniem.
Koncertā piedalījās divi jauni, ļoti talantī i mākslinieki. Lavijas Nacionālā simfoniskā orķesta kontrabasu klases koncertmeistars Oskars Bokanovs un mūsu novadnieks no Gulbenes -pianists Rihards Plešanovs. Koncerta sākumā Rihards nedaudz pastāstīja par sevi. Mākslinieki savu kopdarbību uzsākuši 2018. gadā, uzstājoties gan Čehijā, gan arī Latvijā.
Kā pirmā izskanēja J. S. Baha sonāte 4 daļās. Te mēs varējām saklausīt Baroka mākslai raksturīgās iezīmes – izpildījuma virtuozitāti skaņdarba ātrajās daļās un cilvēka pārdomas un arī pazemību lēnajās daļās. Oskars mums mācīja, ka šāda veida skaņdarbs jāmācās klausīties kopā, neplaudējot starp daļām, viņš arī teica, ka sākotnēji skaņdarbi nav rakstīti kontrabasam. Kontrabasu mākslinieks spēlēja ļoti virtuozi un emocionāli.

Arī otrais skaņdarbs bija Sonāte, tikai romantisma laikā sacerēts franču komponista Cēzara Franka skaņdarbs. Mākslinieki mūs aicināja ieklausīties cilvēka pārdzīvojumu dažādās izpausmēs, deva iespēju salīdzināt - tā skan baroka laika mūzika, bet tā - vēlā romantisma laikā sacerēts skaņdarbs. Ikvienam bija iespēja novērtēt arī Riharda Plešanova klavieru spēles ļoti augsto meistarību.
Jāteic, ka tas bija diezgan liels izaicinājums 5. - 12. klašu skolēniem 1 stundu klausīties kamermūziku. Ceru, ka lielākā daļa skolēnu ieklausījās mākslinieku izpildījuma augstajā kvalitātē. Tas bija ļoti vērtīgi, ka šie mākslinieki mums pateica, ka bez nopietna darba nav sasniedzams nekas, ka ar talantu vien nepietiek. Oskars teica, ka ir bijušas dienas, kad viņš savu instrumentu ir spēlējis 10 stundas dienā. Pēc koncerta mākslinieki šķiet bija gandarīti, mūsu bērniem bija iespēja noklausīties tiešām augstā līmenī izpildītu kamermūziku. ( A.Ledaine)

45x45 dr45x45 tw45x45 fb45x45 blog

energoefektivitate trea sec gif

Stundu saraksts

stundu saraksts

Ēdienkarte

gezond eten

Skolas autobuss

skolas autobuss

Pasākumu plāns

kal 1

Labākie mācībās

labaki