Tālr./fakss: +371 64473732; lizuma.vidusskola@gulbene.lv

LIZUMA VIDUSSKOLA

Lizuma vidusskola - skola dzīvei!

Vārda dienu šodien svin: Rozālija, Roze

Provizoriskie autobusu maršruti 2019./2020.m.g.

bus

LAI LEJUPLĀDĒTU PREZENTĀCIJU, KLIKŠĶINI ŠEIT

 

Ir jautājumi, raksti  lizuma.vidusskola@gulbene.lv

20181118_163020
20181118_163020
Novembris ir īpašs mēnesis, jo mūsu valsts svin savu 100. dzimšanas dienu. Skola jau laikus rotājās šim notikumam. Tika gatavoti īpaši durvju rotājumi.
Mūsu vecāki mums ir izvēlējušies dzimteni - Latviju. Un katrai sirsniņai, lielai vai mazai, sava daļa mīlestības sirdī ir iedalīta Latvijai. Kad tuvojas svētku reize, mēs vienmēr to izrādām īpaši. Mazākie pirkstiņi draudzīgi kopā izlīmē ar aplikācijām, jau mazliet nopietnākie piedomā pie Latvijas ģeogrāfiskā sadalījuma.

Tie, kas nevar Latviju iedomāties bez sevis, raksta personiskus vēlējumus savai dzimtenei. Citiem tuvi sirdija ir latvju raksti. Dziesmu un deju mīļotāji Latviju saista ar Dziesmu un deju svētkiem.

Un kādam sirds priekšā saka: "Varbūt varētu izgriezt koka Latvijas kartes uz klašu durvīm?!" Kristaps Krūmiņš to prasmīgi izdarīja. Paldies viņam.
Arī svētku pusdienu galds šajā dienā guvis īpašu svinīgu noformējumu.
Mūsu skolas saime nav ne liela, ne maza, bet sanāk tieši tik, lai ar mūsu rociņām un rokām mīļi apskautu un sasildītu visu Latvijas 1836 km garo robežu. Jo tā ir MŪSU LATVIJA!
Piektdiena pagāja desmit neparastās stundās, kuras katra tikai 15 minūtes un klasesbiedri gadījušies no 1. līdz pat 12.klasei. Svētku reizē esam īpaši vienoti, draudzīgi, zinātkāri, radoši, drosmīgi un gudri! Esam nolēmuši tā pa īstam noskaidrot, "Kā mēs izjūtam Latviju?", "Kā skan mūsu Latvija?", "Kā smaržo Latvija?", "Kā garšo Latvija?", "Cik skaista un liela mūsu Latvija?". Ceļu, virzienu un gaitu šoreiz norāda QR kodi.
Aizrautība rit pilnā sparā - kopā ar lielākajiem arī mazākie kļūst drosmīgāki un var droši dziedāt mikrofonā pat Dona dziesmas. Un skat - top arī jauni sakāmvādi! (Kādi bērni, tādi mazbērni. Kamēr citi strādā, es ar muti braucu. Katram putnam savas olas. Kamēr citi strādā, es pa zupas šķīvi braucu. Katram putnam divi spārni. Kas daudz Latvijas iedzīvotājiem, tas deputātiem par maz. Gudrību nedabūt, ja galvā tukšums skan.) Un bērni prot iet rotaļās, spēlēt spēli par Lizuma vēsturi un šodienu, pozēt fotogrāfijām simtgades albumam, trāpīgi atbildēt par Latvijas ģeogrāfiju, likt puzzles un rakstīt dzeju.
Ar aizvērtām acīm bija iespēja garšot Latvijai tipiskos dārzeņus, maizi, medu, smaržot tējas un kokus. Aizkustināja jaunāko klašu skolēnu rūpīgā sava skolas biedra barošana, mirdzošās, zinātkārās acis, sirsnīgās vecāko klašu meiteņu rūpes par jaunākajiem un nepaklausīgākajiem savā grupā. Bija prieks, ka daudzi skolēni ģimenēs iemācīti ēst gan kāļus, gan rutkus, gan burkānus, ka bērni zina, ka Latvija var lepoties ar kārtīgu rudzu maizi.
Ceļu uz dažām pieturām jau gaitenī norādīja smarža - tā bija īpaši salda pietura! Un kā izrādījās svētku koncerta noslēgumā, arī garšīga, jo visiem kopā tapusi varen skaista un kopīgi veidota kūka.
Un top arī Lielās zāles svētku rota - mūsu rociņām ieskautā Latvijas karte.
Lai mūsu visu kopīgi paveiktais šajā dienā kaut par kripatiņu palielina mūsu mīlestību pret Latviju un –„ Daudz laimes tev, mūsu Latvija!”
Svētku koncerts Latvijas 100gadei aizskan ar moto "Kā es izjūtu savu Latviju?". Devāmies sajūtu ceļos pa savu mīļo dzimteni - Latviju! Mūsu labie darbi un domas kopā ar šo koncertu mūsu apziņā ir kā dāvana Latvijai! Mēs esam Latvija!
Koncertu baudīja arī vecāki un mūsu pagasta sadraudzības partneri no Ungārijas un Slovākijas.
Patriotiskās nedēļas noslēgumā 18.novembrī skolas parkā no svecītēm izveidojām uzrakstu LATVIJAI 100.
DAUDZ LAIMES TEV, LATVIJA!

ozio_gallery_nano

 

45x45 dr45x45 tw45x45 fb45x45 blog

energoefektivitate trea sec gif

Stundu saraksts

stundu saraksts

Ēdienkarte

gezond eten

Skolas autobuss

skolas autobuss

Pasākumu plāns

kal 1

Labākie mācībās

labaki