Vārda dienu šodien svin: Jūlija, Džuljeta

IMG_6872
Septembrī jau tradicionāli sākumskolas skolēni dodas pārgājienā pa Lizuma pagastu, lai, ejot pa Jumīša takām, veicot dažādus uzdevumus, nonāktu vienā kopīgā galapunktā.
Šogad Jumītis veda uz Kalaņģu mājām, pa ceļam uzzinot nelielu informāciju par mūsu novadnieku. Katrā kontrolpunktā atklājās viena rindiņa no piemiņas zīmes. Nācās atšifrēt teikumu, „pastrādāt” dārzā, atrast zaķus, radoši sacerēt turpinājumu dzejolim.

Kalaņģu mājās bērnus laipni uzņēma muzeja vadītāja Aiva Kraukle. Tā kā šogad būs rakstnieka Apsīšu Jēkaba 160.dzimšanas diena, skolēni saņēma uzdevumu, lai atbalstītu šo pasākumu.
Lai gan rīts mūs sagaidīja ar pirmo rudenīgo aukstumu, pakāpeniski tas pārvērtās ļoti saulainā, siltā dienā. Bērni varēja uzcept desiņas, paspēlēt spēles un pirms mājās došanās pārbaudīt spēkus virves vilkšanā.
Diena bija izdevusies! Paldies skolotājai Sandrai par „sadarbību” ar Jumīti pārgājiena organizēšanā.