Vārda dienu šodien svin: Uga, Hugo, Uģis

8cfc8996-63b8-4472-bcf5-6ef7cf954dce
Šajā mācību gadā sākas Latvijas valsts simtgades programmas iniciatīva "Latvijas skolas soma". Tās mērķis ir nodrošināt iespēju valsts noteiktā mācību satura īstenošanas gaitā katram 1.– 12. klašu skolēnam klātienē izzināt un pieredzēt Latvijas dabas un kultūras vērtības, kā arī iepazīt zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus īpašā starpdisciplinārā programmā.
Mūsu skolas 1. - 4. klases skolēni šī projekta ietvaros devās ekskursijā iepazīt Gulbeni. Mēs ļoti bieži iegriežamies sava novada pilsētā, bet reizēm nemaz nezinām, ka arī tur ir interesanti apskates objekti.

Viens no tiem bija jaunatklātais Gulbenes dzelzceļa stacijas izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks”, kurā ir izvietotas vairāk nekā 20 interaktīvas ierīces. Bērni varēja kļūt par mašīnistu, iegūt biļeti braucienam uz sev izvēlētu galamērķi, veikt uzdevumus, lai piekrautu vagonus, iepazītu dzelzceļa profesijas, uzzināt par lokomotīvju attīstību un pasaulē modernāko un ātrāko vilcienu, kurš spēj sasniegt ātrumu 600 km stundā un pašam pamēģināt to vadīt. Interesanta bija iespēja izmēģināt, noskaidrot, pašiem saprast un redzēt kā darbojas dīzeļdzinējs, trīša mehānisms, nofotografēties kā vēsturiskas lokomotīves vadītājam un aizsūtīt foto uz savu e-pastu.
Otrs izzinošs objekts bija Gulbenes muzeja „Klēts”. Vecgulbenes muižas klētī apmeklētājiem apskatāmi bija vairāk nekā 1300 objekti, kas saistīti ar Gulbenes novada vēsturi. Klētī bērni varēja izmēģināt kā ir malt miltus ar rokas - akmens dzirnavām, uzzināt par dažādu senu lietu pielietojumu senākajos laikos. Ekskursijas noslēgumā bija jāparāda, cik uzmanīgi vēroja un klausījās.
Braucienā ar elektromobīli varēja nesteidzīgā braucienā iepazīt pilsētas senākos objektus un izbaudīt braucienu.
Toties jauniešu centrā „Bāze” bija laiks dejām un spēlēm.